Piyanist, solistini kuliste röntgenledi

The Plaza Otel' in piyanisti hakkında, birlikte sahneye çıktığı şarkıcıyı gizli kamerayla görüntülediği iddiasıyla dava açıldı
03.03.2006

İstanbul'daki The Plaza Otel'de şarkı söyleyen Seren Akıska polise başvurarak, aynı sahneyi paylaştığı Kırgızistan uyruklu Bakyt Momunkulov'un soyunma odasına kamera yerleştirerek kendisini görüntülediğini iddia etti. Olayla ilgili inceleme başlatan savcılık soruşturmayı tamamladı. İddianamede, Momunkulov'un 23 Aralık 2005'te Akıska ile ortak kullandıkları kulise gizli kamera yerleştirdiğinin tespit edildiği belirtildi. Şarkıcının elbise değiştirirken çekilen çıplak görüntülerini kamerayla kayda alan Momunkulov'un bunları dizüstü bilgisayarına kaydettiği öne sürüldü.

Tamamen duygusal
Momunkulov'un olayla ilgili olarak polise verdiği ifadede şöyle dediği iddia edildi: "Bu kadına 2 yıl önce ilgi duydum. Kendisi de duygularıma karşılık verdi. Daha sonra ilgisi sona erdi. Bende ise daha ileri boyutlara ulaştı. Olaydan 1 ay önce kulise kamera yerleştirdim. Üç kez kayıt yaptım. Bunları dizüstü bilgisayarıma kaydettim. Tamamen duygusal nedenlerle yaptım."

Akıska'nın ise olayı şöyle anlattığı öne sürüldü: "Beni sevdiğini söyledi ama cevap vermedim. Çünkü ona dostluktan başka birşey hissetmedim. Bir daha bu konuyu açmadı. O yüzden arkadaşlığıma devam ettim. Daha sonra evli olduğunu öğrendim. Her gün saat 20.30'da işe gidiyordum. O gün erkenden gelip odaya girdim. Kuliste askıların arasına gizlenmiş bir el kamerası fark ettim. Birkaç dakika sonra koşarak odaya girdi ve elimden aldı. Sonra içindeki hafıza kartını katlayıp kırmak istedi. Şikayetçi olacağımı söyleyince özür dileyip yalvardı."

Konular

Hanci.org sizlere daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanıyor.
Hanci.org sitesini kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş olacaksınız.
Detaylı bilgi almak için Gizlilik ve Çerez Politikası metnimizi inceleyebilirsiniz.